Ultrapobehaňä 56

29.8.2020 o 7:00

56km

+/- 2600 výškových metrov

90% trail

časový limit pre kvalifikáciu 11 hod od štartu

[ REGISTRUJ SA TU ]


Minuloročná novinka, ktorá mala u Vás úspech aj napriek tomu, že vás riadne vytrápila. Neustále sa meniace nádherné kulisy vám vynahradili aj ten májový sneh a polom, ktorý vás na hrebeni čakal. Veríme, že v auguste nám už toto nehrozí a budete blahom kochkať ešte viac 😉

titulka 03

IMG_0761

Trasa spája naše dva obľúbené okruhy – okolo málo navštevovaného kopca Púpov, ktorý sa rozprestiera medzi Zázrivským a Terchovským chotárom a ponúka nádherné výhľady na Rozsutce a po hrebeni Oravskej Magury – zelenej, plnej mystiky, divej zvery, života, no ľuďmi (bohuvďaka) zabudnutej.

kubinska_vasilovska.jpg

Trasa vás prevedie cez grúne nad obcou Zázrivá, následne vybehnete na úpätie kopca Púpov, odkiaľ sa vám naskytnú nádherné výhľady na okolité dolinky a vrcholky Malej Fatry. Potom vás trail zavedie do lesov pod Púpovom a privedie vás až na lazy nad Terchovou, kde zbehnete do malebnej dedinky Šípková a následne do rodiska Juraja Jánošíka, kde vás bude čakať prvá občerstvovačka (14km). Následne prebehnete cez niekoľko nádherných lúk s dokonalým výhľadom na Rozsutce a o chvíľu sa priblížite Malému Rozsutcu až k pätám.

trail-running-05  18359357_636233113246261_2300426580121037508_o.jpg

vasilovska hola.jpg  rogonovci-sipkova002.jpg

Po dotyku Rozsutca zbehnete opäť do Zázrivej, kde vás v mieste štartu bude čakať druhá občerstvovačka (26km) a blízki s povzbudivým slovom. Tu je zároveň jediný medzilimit pre kvalifikáciu, ktorého čas ešte upresníme. Ak tento limit nestihnete, budete diskvakvalifikovaní a čip vám bude odobratý. Odbehnúť si zvyšok trasy vám však nebránime, no nevieme vám už garantovať občerstvenie na trati.

Nezdržujte sa tu pridlho, ešte na vás čaká raz toľko kilometrov a jedno výživné stúpanie na Kubínsku hoľu. Keď ste sa zatiaľ pohybovali po nami označenej trase Púpovského heavy halfu, tu začína pravé ultra, kde sa budete navigovať len za pomoci turistického značenia, mapy a gps. Pomôcku na lepšie orientovanie sa budete mať aj na štartovacích číslach. Výbeh na Kubínsku hoľu je v prvej polovici behateľný a v druhej výživný – no stále nádherný. Po dosiahnutí tohto najvyššieho bodu na trase – Minčól na Kubínskej holi – vás čaká odmena v podobe nádhernej Vasiľovskej hole s treťou občerstvovačkou (38km) a krásneho následného hrebeňa Oravskej Magury s dominantou vrchu Párač. V sedle Hoľa (45km) vás čaká posledná občerstvovačka pred vrchom Javorinka a zbehom trasou preteku Javorinka sunset vertical až do cieľa.

Mapa a profil:

Zazrivsky ultratrail2019.jpg

GPX trasy do hodiniek, prípadne na naloženie do online máp na stiahnutie tu >> 

(Vzhľadom na prirodzený charakter premenlivosti prírodného prostredia je možné, že sa niektoré krátke úseky budú musieť obchádzať. Neberte preto tieto koordináty za finálne. Finálna verzia gpx súboru Vám bude zaslaná na email pár dní pred štartom.)

Občerstvovačka na trase: 5x (poloha sa spresní pred pretekom)

Povinná výbava: nabitý telefón s číslom organizátora, 1l vody, bežecká vetrovka, vlastný pohárik, poistenie na hory zahŕňajúce zásah horskej služby, rúško/buffka

Vekové obmedzenie: preteku sa môžu zúčastniť pretekári starší ako 18 rokov (vrátane)

Kategórie: štandartne – viď praktické informácie

Časový limit na klasifikáciu: 11hod

Medzilimit na O3 Zázrivá: 5hod

Štartovné do 15.6.2020:

  • 28 EUR

Po tomto dátume bude štartovné navýšené na 35 EUR a nebude možné, dokúpiť si tričko.

V štartovnom je zahrnuté zabezpečenie šatní a hygienického zázemia na štarte, štartovné číslo, profesionálna časomiera, úschovňa vecí, čiastočné značenie trate, štartovací balíček, ceny a medajle pre víťazov, občerstvenie na trati,  profesionálny fotograf, polievka a iné občerstvenie v cieli, pivo alebo kofola.

Komentáre sú uzavreté.

Vytvorte si webové stránky alebo blog na WordPress.com.

Up ↑