Ultramagura 71

27.8.2022 o 7:00

71 km

+/- 2850 výškových metrov

95% trail

časový limit pre kvalifikáciu 13 hod od štartu

[ PREJSŤ NA REGISTRÁCIU ]


V snahe ponúknuť vám ešte krajšiu trasu sme začali vymýšľať obchádzky pasáží, ktoré boli ostatný ročník menej ľúbivé a ich náhradu miestnymi klenotmi. Vymýšľame, obchádzame a tu zrazu je z toho 70 kilometrov. Čô už, srdco pravého trailového milovníka môže len poskočiť 😀

IMG_0761

Trasa spája ako aj po minulé roky naše dva obľúbené okruhy – okolo málo navštevovaného kopca Púpov, ktorý sa rozprestiera medzi Zázrivským a Terchovským chotárom a ponúka nádherné výhľady na Rozsutce a po hrebeni Oravskej Magury – zelenej, plnej mystiky, divej zvery, života, no ľuďmi (bohuvďaka) zabudnutej. Našu novú trasu sme potiahli hrebeňom Oravskej Magury tak, že ho prebehnete takmer celý.

kubinska_vasilovska.jpg

Trasa vás prevedie cez grúne a pasienky nad obcou Zázrivá, následne vybehnete do sedla medzi Zázrivou a Terchovou, odkiaľ sa vám naskytnú nádherné výhľady na okolité lazy. Tu vás bude čakať prvá kontrola (K1, 6km) s vodou. Po nej vás trail zavedie až na hrebeň Oravskej Magury, na ktorý sa pod Kýčerkou napojíte a prebehnete celé jeho krásne behateľné západné krídlo až do Sedla Lutiše, kde na vás bude čakať prvá veľká občerstvovačka (O1, 20km).. Po nej sa troška potočíte okolo kopca Mravečník a zbehnete do Terchovej. Nad Terchovou ešte prebehnete okolo známej Terchovskej Rozhľadne, na ktorej vrchole vás bude čakať kontrola s vodou (K2, 27km). Pokocháte sa fenomenálnymi výhľadmi a zbehnete až do Terchovej, kde sa ale moc nezdržíte a  náučným chodníkom “Jánošíkovým chotárom” vyšplháte do malebnej osady Jánošíkovci – do rodiska Juraja Jánošíka. Odtiaľ strmo hore až na jeden z dvoch vrcholov jeho domáceho kopca – Púpov. Tento ste pominulé roky obiehali dokola, tentoraz sme sa rozhodli vziať vás na výlet po jeho hrebeni. Po jeho zdolaní už len zbehnete na druhú veľkú občerstvovačku (O2, 37km) do Syrexu.

Posilnení zbehnete opäť do Zázrivej, kde vás v mieste štartu bude čakať tretia kontrola s vodou (K3, 43km) a blízki s povzbudivým slovom. Tu je zároveň jediný medzilimit pre kvalifikáciu, ktorého čas ešte upresníme. Ak tento limit nestihnete, budete diskvakvalifikovaní a čip vám bude odobratý. Odbehnúť si zvyšok trasy vám však nebránime, no nevieme vám už garantovať občerstvenie na trati.

Nezdržujte sa tu pridlho, ešte na vás čaká  jedno výživné stúpanie na Kubínsku hoľu. To je v prvej polovici behateľné a v druhej výživé – no stále nádherné – s neopakovateľnými výhľadmi na celú Malú Fatru za chrbtom.  Po dosiahnutí tohto najvyššieho bodu na trase – Minčól na Kubínskej holi – vás čaká odmena v podobe tretej veľkej občerstvovačky v bufete Vrcholovka na Kubínskej holi (O3, 52km). Po nej vás čaká hádam najkrajšia časť celej trasy – východné krídlo hrebeňa Oravskej Magury – s dominantou vrchu Párač a jeho typickým single-trailom papradím. V sedle Hoľa vás čaká posledná občerstvovačka (O4, 61km) pred vrchom Javorinka a zbehom pasienkami s ovečkami až do cieľa.

Ultramagura 71km

Ultramagura 71km zoom out

 

Online mapa, z ktorej si môžte stiahnuť aj GPX trasy do hodiniek, sa nachádza tu >> 

(Vzhľadom na prirodzený charakter premenlivosti prírodného prostredia je možné, že sa niektoré krátke úseky budú musieť obchádzať. Neberte preto tieto koordináty za finálne. Finálna verzia gpx súboru Vám bude zaslaná na email pár dní pred štartom.)

Občerstvovačka na trase: 4x (+ 3x nápoje na kontrolných bodoch)

Povinná výbava: nabitý telefón s číslom organizátora, bežecký batoh alebo ladvinka, 1l vody, bežecká vetrovka, vlastný pohárik, poistenie na hory zahŕňajúce zásah horskej služby

Vekové obmedzenie: preteku sa môžu zúčastniť pretekári starší ako 18 rokov (vrátane)

Kategórie a odmeňovanie: 
Ženy bez rozdielu veku - prvé 3 miesta
Muži bez rozdielu veku - prvé 3 miesta

Časový limit: 13 hod

Medzilimit na K3 Zázrivá: 7,5hod

Štartovné do 15.6.2020: 40 EUR

Po tomto dátume bude štartovné navýšené na 50 EUR a nebude možné, dokúpiť si tričko.

V štartovnom je zahrnuté zabezpečenie šatní a hygienického zázemia na štarte, štartovné číslo, profesionálna časomiera, úschovňa vecí, značenie trate, štartovací balíček, ceny a medajle pre víťazov, občerstvenie na trati,  profesionálny fotograf, vege polievka v cieli, pivo alebo kofola.
Advertisement

Komentáre sú uzavreté.

Vytvorte si webové stránky alebo blog na WordPress.com.

Up ↑