Ultrapobehaňä 43

27.8.2022 o 8:00

43 km

+/- 1650 výškových metrov

95% trail

limit na kvalifikáciu 7,5 hod od štartu

[ PREJSŤ NA REGISTRÁCIU ]


Najkratšie ultra na Slovensku? Stále však nie je zadarmo. 1650 behateľných výškových metrov vás svojou rýchlosťou dostatočne vytrápi. Ako vstupná brána od krátkych behov do sveta ultrapretekov ideálne!

Trasa vás prevedie cez grúne a pasienky nad obcou Zázrivá, následne vybehnete do sedla medzi Zázrivou a Terchovou, odkiaľ sa vám naskytnú nádherné výhľady na okolité lazy. Tu vás bude čakať prvá kontrola (K1, 6km) s vodou. Po nej vás trail zavedie až na hrebeň Oravskej Magury, na ktorý sa pod Kýčerkou napojíte a prebehnete celé jeho krásne behateľné západné krídlo až do Sedla Lutiše, kde na vás bude čakať prvá veľká občerstvovačka (O1, 20km). Po nej sa troška potočíte okolo kopca Mravečník a zbehnete do Terchovej. Nad Terchovou ešte prebehnete okolo známej Terchovskej Rozhľadne, na ktorej vrchole vás bude čakať kontrola s vodou (K2, 27km). Pokocháte sa fenomenálnymi výhľadmi a zbehnete až do Terchovej, kde sa ale moc nezdržíte a  náučným chodníkom “Jánošíkovým chotárom” vyšplháte do malebnej osady Jánošíkovci – do rodiska Juraja Jánošíka. Odtiaľ strmo hore až na jeden z dvoch vrcholov jeho domáceho kopca – Púpov. Tento ste pominulé roky obiehali dokola, tentoraz sme sa rozhodli vziať vás na výlet po jeho hrebeni. Po jeho zdolaní už len zbehnete na druhú veľkú občerstvovačku (O2, 37km) do Syrexu. Posilnení zbehnete nádhernými grúňmi a s výhľadom na Rozsutce opäť do Zázrivej až do cieľa.

Mapa a profil:

Ultrapobehana 43km

Ultrapobehana 43km zoom out

Online mapa, z ktorej si môžte stiahnuť aj GPX trasy do hodiniek, sa nachádza tu >> 

(Vzhľadom na prirodzený charakter premenlivosti prírodného prostredia je možné, že sa niektoré krátke úseky budú musieť obchádzať. Neberte preto tieto koordináty za finálne. Finálna verzia gpx súboru Vám bude zaslaná na email pár dní pred štartom.)

Občerstvovačka na trase: 2x (+ 2x nápoje na kontrolných bodoch)

Povinná výbava: nabitý telefón s číslom organizátora, bežecký batoh alebo ladvinka, 1l vody, bežecká vetrovka, vlastný pohárik, poistenie na hory zahŕňajúce zásah horskej služby

Vekové obmedzenie: preteku sa môžu zúčastniť pretekári starší ako 18 rokov (vrátane)

Kategórie: štandartne - viď praktické informácie

Časový limit: 7,5 hodín

Štartovné do 15.6.2020: 30 EUR

Po tomto dátume bude štartovné navýšené na 40 EUR a nebude možné, dokúpiť si tričko.

V štartovnom je zahrnuté zabezpečenie šatní, a hygienického zázemia na štarte, štartovné číslo, časomiera, úschovňa vecí, značenie trate, štartovací balíček, ceny a medajle pre víťazov, občerstvenie na trati,  profesionálny fotograf, polievka a iné občerstvenie v cieli, pivo alebo kofola.

Komentáre sú uzavreté.

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑