Púpovská 26-tka

29.8.2020 o 8:00

26km

+/- 1200 výškových metrov

75% trail

limit na kvalifikáciu 5 hod od štartu

[ REGISTRUJ SA TU ]


Týmto pestrým trailom obehnete okolo málo navštevovaného kopca Púpov, ktorý sa rozprestiera medzi Zázrivským a Terchovským chotárom. Trasa vás prevedie cez grúne nad obcou Zázrivá, následne vybehnete na úpätie kopca Púpov, odkiaľ sa vám naskytnú nádherné výhľady na okolité dolinky a vrcholky Malej Fatry. Potom vás trail zavedie do lesov pod Púpovom a privedie vás až na lazy nad Terchovou. Tam zbehnete pomedzi ovečky do malebnej dedinky Šípková a následne opäť hore k Jánošíkovcom – do rodiska Juraja Jánošíka. Tu sa ešte pokocháte výhľadmi na Terchovú a koniec Oravskej Magury a opäť vybehnete do divočiny, prebehnete cez niekoľko nádherných lúk s dokonalým výhľadom na Rozsutce a o chvíľu sa už priblížite Malému Rozsutcu až k pätám.

trail-running-05  18359357_636233113246261_2300426580121037508_o.jpg

juraj janosik.jpg  rogonovci-sipkova002.jpg

Mapa a profil:

Pupovsky Heavyhalf 2019.jpg

GPX trasy do hodiniek, prípadne na naloženie do online máp na stiahnutie tu >> 

(Vzhľadom na prirodzený charakter premenlivosti prírodného prostredia je možné, že sa niektoré krátke úseky budú musieť obchádzať. Neberte preto tieto koordináty za finálne. Finálna verzia gpx súboru Vám bude zaslaná na email pár dní pred štartom.)

Občerstvovačka na trase: 2x (poloha sa spresní pred pretekom)

Povinná výbava: nabitý telefón s číslom organizátora, 0,5l vody, vlastný pohárik, poistenie na hory zahŕňajúce zásah horskej služby, rúško/buffka.

Vekové obmedzenie: preteku sa môžu zúčastniť pretekári starší ako 18 rokov (vrátane)

Kategórie: štandartne – viď praktické informácie

Časový limit na klasifikáciu: 5hod

Štartovné do 15.6.2020:

  • 15 EUR

Po tomto dátume bude štartovné navýšené na 20 EUR a nebude možné, dokúpiť si tričko.

V štartovnom je zahrnuté zabezpečenie šatní, a hygienického zázemia na štarte, štartovné číslo, časomiera, úschovňa vecí, značenie trate, štartovací balíček, ceny a medajle pre víťazov, občerstvenie na trati,  profesionálny fotograf, polievka a iné občerstvenie v cieli, pivo alebo kofola.

 

Komentáre sú uzavreté.

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑